Megkapta az engedélyt Párizs, az Eiffel-torony része marad az olimpiai ötkarika
A város polgármestere megkapta az engedélyt a NOB-tól.
A város polgármestere megkapta az engedélyt a NOB-tól.
A sportoló előzetesen úgy számolt, legjobb esetben bronzérmes lehet.
Milák nem jelölt meg senkit az edzői pénzjutalmak kapcsán, így a Magyar Úszó Szövetség döntött helyette.
Hámori Luca, az első nő, aki magyar bokszolóként olimpián szerepelhetett, egy csapásra híres lett, amikor azzal az Imane Heliffel került össze, akit sokan azzal vádoltak meg, hogy valójában férfi.
A vívó eddig őrmesteri rangban szolgált a sportszázadnál.
Vízilabdában nem lehet kérdés, hogy ott a helye a magyar csapatnak az olimpián, ám már a sikersportágnak számító kézilabdában is inkább a bravúr kategória, ha férfi és női csapatot is adunk az ötkarikás játékokra. De mi a helyzet Orbán szerelemprojektjével, a focival, illetve a kosárlabdával és a röplabdával? Ennek jártunk most utána.
A miniszterelnök szerint a franciák az olimpiai megnyitón bemutatott jövőbe igyekeznek.
Taroltak a foci-Eb és az olimpia alatt az itthoni legálisan működő szerencsejátékos cégek, igaz, a két esemény eltérő módon mozgatta meg a fogadókat.
Egy paralimpián megszerzett aranyérem 27,5 millió forintot ér.
A miniszterelnök nehezen fogadja el, hogy nők is bokszolnak, de a ringbe lépés jogáért ők keményen megharcoltak.
Úgy értékelte az olimpiát, mintha más teljesítményt nem is mutatott volna fel a magyar csapat. Milák Kristófon szerinte nem lehet eligazodni, azt pedig „mint férfi” furcsának tartja, hogy „hölgyek” is bokszolnak. A miniszterelnök szerint Magyarországnak minden olimpián a legjobb tízben kellene végeznie, csapatsportban pedig „nincs olyan, hogy elég”.
A kivételes olimpia rövid időre nemzeti egységet kovácsolt Franciaországban, ezt Emmanuel Macron elnök arra használná, hogy a saját ízlése szerint működő kormányfő mögé gyűjtsön többséget.
Kemény szavakkal illette az úszószövetség elnöke Hosszú Katinkát, aki az olimpia idején kritizálta és lemondásra szólította fel. Wladár Sándor szerint az úszó meg akarta vezetni a sportághoz kevésbé értőket és azt állítja, hogy a klubja jelenleg a piaci ár feléért használhatja a Duna Arénát.
Hosszú idő után először beszélt a Magyar Úszószövetség elnöke Milák Kristófról, aki annak ellenére, hogy a szervezet vezetése nem volt tisztában a felkészülése részleteivel, egy arany- és egy ezüstérmet nyert a párizsi olimpián. Wladár Sándor hősnek nevezte az úszót, és elnézést kért az októberi nyilatkozata miatt, amelyet úgy is lehetett értelmezni, hogy szerinte Milák tartozik Magyarországnak.
Óvás, fellebbezés és a nemzetközi Sportdöntőbíróság ítélete nyomán a harmadik helyezett végül a román Ana Barbosu lett.
Kiemelkedően sikeres szezonon van túl a magyar öttusa, s a szövetség elnöke úgy érzi, sikerült megszüntetni a szervezeten belüli vitákat és ellenségeskedést is. Mostantól az építkezésre összpontosítana, hiszen a sportág jelentős változás előtt áll. A hazai öttusázók új otthont is kaphatnak.
Tom Daley van olyan bátor, hogy ne csak az élet fájdalmait, hanem az örömeit is magához ölelje. A britek legsikeresebb és legszeretettebb toronyugrója öt olimpia és öt olimpiai érem – köztük egy tokiói arany – után 30 évesen most visszavonul. 14 éves kora óta a nyilvánosság reflektorában él, az internet nemcsak azt kapta fel, hogy két ugrás között kötöget, hanem azt is, hogy coming outolt. Daley a kötésminták és a melegjogi aktivizmus terepén is az önazonosságát megőrizve találta meg a helyét. Komfortosan mozog a példakép szerepében, miközben nem mellékesen bevonult a sporttörténelembe.
Hivatalos visszahívást még nem rendeltek el a problémák miatt.
A szövetség elnöksége szerint birkózóinknak nem sikerült jól a párizsi szereplés.
Gettókölyökből híres rapper, majd popkulturális ezermester lett Snoop Dogg, aki az NBC „boldogságnagykövete” volt az olimpián.